Pulp Fiction

Pulp Fiction

Pulp Fiction

Mało kto wie, co oznacza tytuł filmu. Nie przetłumaczenie na język polski wyszło na dobre. Każdy kinoman tytuł filmu kojarzy i wielu dobrze wspomina seans. I nie jest to uzależnione od tego, jaki gatunek filmów lubimy, po prostu do tego dzieła ma się szacunek. Film łączy ze sobą wiele gatunków, więc każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Film jednoczy fanów pościgów, nieszablonowych dialogów, a także miłośników dobrego humoru. Quentin Tarantino po prostu stworzył film nieszablonowy i oryginalny.

Trudno streścić fabułę, bo oglądamy trzy epizody. Łączą się one w różnych nieprzewidzianych momentach. Dzieło Tarantino nie ma chronologii i ten zabieg spowodował, że dopiero na koniec dowiadujemy się o wszystkim, także o tym, jaka była kolejność zdarzeń. Tak jak w każdym filmie tego reżysera, dialogi są rozbudowane, ale pomimo to słucha się ich z przyjemnością. I to jest podstawa „Pulp Fiction”.

Film ma coś w sobie z reality show. Możemy odnieść wrażenie, że podglądamy bohaterów. Jesteśmy przez to uczestnikami zdarzeń. Podsłuchujemy ich rozmowy. Poznajemy ich problemy. Film sięga po proste rozwiązania, świetne dialogi. Nie ma w nim za to efektów specjalnych. Powiedzcie, który reżyser dziś z nich zrezygnuje?

Dużą zaletą filmu jest różnorodność postaci. Każda z nich posiada wady i zalety, dlatego możemy się z bohaterami identyfikować. Efekt ten został uzyskany przez obsadę aktorską. Aktorzy genialnie zagrali swoje role. W filmie nie brakuje wulgaryzmów. Mają one jednak spore znaczenie. Dlatego, jeżeli oglądaliście film w telewizji to usłyszeliście mocno zubożoną wersję tekstów, która nie oddaje klimatu filmu. Bohaterowie „Pulp Fiction” nie są poprawni i nie posiadają dobrych manier. Są gangsterami i mordercami. Jeżeli takie postacie mają być przedstawione realistycznie to bluzgi muszą się siać gęsto.

Podsumowując. Film jest dowodem,. że kicz i prostota mogą stać się arcydziełem. To aktorzy i geniusz reżysera tworzą ten film. Do tego  oprawa muzyczna. W takim przypadku wysoki budżet czy efekty specjalne nie są potrzebne. Wystarczy pasja i zaangażowanie, której twórcą „Pulp Fiction” nie można odmówić.
 

link Więcej favorite_border Do obejrzenia
8.4
- Filmweb

Podziel się swoją opinią

TERAZ OGLĄDANE

  1. Pulp Fiction
  2. Pulp Fiction

   1994 · USA · Kino · Napisy

  3. star 8.4

  4. 2h 34m
  1. Zielona mila
  2. Zielona mila

   1999 · USA · Dramat · Lektor

  3. star 8.6

  4. 3h 08m
  1. Prawo zemsty
  2. Prawo zemsty

   2009 · USA · Thriller · Dubbing

  3. star 7.9

  4. 1h 49m
  1. Nietykalni
  2. Nietykalni

   2011 · Francja · Biograficzny, Dramat, Komedia · Lektor

  3. star 8.7

  4. 1h 52m
  1. Skazani na Shawshank
  2. Skazani na Shawshank

   1994 · USA · Dramat · Lektor

  3. star 8.8

  4. 2h 22m