Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny

Jeśli ktoś widział jak Mia stawała się księżniczką koniecznie musi zobaczyć, jak ta wspaniała dziewczyna wybiera sobie męża! Czy aby być królową będzie w stanie poświęcić prawdziwą miłość?

Kontynuacja przygód młodej dziewczyny, która z szarej myszki stała się księżniczką. Mia ( Anne Hathaway) mimo wielu obaw zgodziła się przeprowadzić do Genovi, by tam rozpocząć nowe życie, jako Mia Thermopolis Renaldi. Ze spokojnej, prostej uczennicy musiała zmienić się w dystyngowaną kobietę. Tak jak w pierwszej części Mia miała dylemat czy jest gotowa, aby rządzić w państwie Genovia, tak teraz, aby móc zasiąść na tronie musi wyjść za mąż. Problem tkwi w tym, że aktualnie dziewczyna nie ma żadnego wybranka serca. Rozpoczyna się, więc wielkie poszukiwanie odpowiedniego kandydata. Jednak pojawia się problem w postaci drugiej osoby, która ma takie sama prawa do tronu. Z początku jej rywal Nicholas Devereaux ( Chris Pine) nie życzy jej najlepiej i stara się uwieść piękną księżniczkę. Chce przez to pokrzyżować jej plany i zgodnie z naciskiem ze strony jego wuja Visconta Mabreya ( John Rhys – Davies) zasiąść na tronie. Jeżeli Mia nie znajdzie sobie męża, to królem może zostać jej rywal, …który na swój sposób jest uroczym i pociągającym mężczyzną, co zauważa młoda dziewczyna. A jak wiadomo zakazany owoc smakuje najlepiej. Mimo że księżniczka zaręczyła się z Andrew Jacoby ( Callum Blue) to relacja z Nicholasem przeistacza się w cos poważniejszego. Czy dziewczyna domyli się, że jej kochanek tylko wykorzystuje ją, aby mógł sam zasiąść na tronie? A może jednak i jego uczucia są prawdziwe? Warto z całą rodziną usiąść i zobaczyć tą przezabawną komedię. Jeśli podobała Wam się pierwsza część przygód Mii, to w tej znajdziecie jeszcze więcej zabawnych akcji.

Głowni bohaterowie:

Anne Hathaway – Mia Thermopolis

Julie Andrews – Królowa Clarisse Renaldi

Heather Matarazzo – Lilly Moscovitz

Hector Elizondo – Joe

Kathleen Marshal – Charlotte Kutaway

Chris Pine – Nicholas Devereaux

Callum Blue – Andrew Jacoby

Caroline Goodall – Helen

John Rhys-Davies – Viscount Mabrey

Larry Miller – Paolo

Ciekawostki:

Film dostał nominację do nagrody Czarna Szpula za najlepszy scenariusz filmowy Shonda Rhimes

Zdjęcia zrealizowano w Pasadenie, Universal City, Los Angeles, Santa Clarita, zamek Longford w Wielkiej Brytanii

W 1997 aktorka Julie Andrews przeszła operację gardła. W „ Pamiętniku księżniczki” otrzymała swoją pierwszą rolę, w której zaśpiewała piosenkę.

Scena z materacowym surfingiem – aktorka Julie Andrews sama wykonała ten trik kaskaderski.
 

link Więcej favorite_border Do obejrzenia
6.3
- Filmweb

Podziel się swoją opinią

TERAZ OGLĄDANE