Liga Sprawiedliwości

Justice League

Liga Sprawiedliwości

Jedni z największych superbohaterów na świecie tworzą Ligę Sprawiedliwości. Jej celem jest zwalczanie zagrożeń, które wykraczają poza ludzkie możliwości.

Świetne efekty specjalne, dobra obsada i ciekawe kreacje postaci, to tylko nieliczne z cech filmu „Liga sprawiedliwości”, który pokazał się w kinach w 2017 roku. Film produkcji amerykańskiej, możemy zobaczyć tam takie sławy jak Ben Affleck, Gal Gadot, Ezra Miller czy Jeremy Irons.

Film opowiada o kontynuacji losów bohaterów toczących się po śmierci Supermana w „Batman vs Superman: Świt Sprawiedliwości”. Świat po tragedii popadł w ruinę, ludzie nie mają swojego superbohatera, który mógłby ochronić ich przed złem.

Rozpoczyna się inwazja demonów na ziemi, które czują się swobodnie, nie muszą stawiać czoła Supermanowi. Poruszony jest nowy wątek tak zwanych „Mother Boxów”, które czyhały uśpione na ziemi, po ich rozdzieleniu przez sprzymierzone siły dobra po walce z demonem Stephenwolfem i jego armią.  Stephenwolf odradza się i jego zadaniem jest obudzić Jedność, prastarą siłę siejącą ogromne zniszczenie.

Musi zebrać wszystkie 3 Mother Boxy aby mu się udało. Batman po tym jak widzi, że świat jest w rozsypce postanawia zebrać drużynę do walki z przeciwnikiem tak potężnym jak Stephenwolf. Rekrutuje Flasha, Aquamana, Wonder Woman oraz Cyborga. Razem mają przeciwstawić się demonom i uratować ziemię. Oczywiście zebranie drużyny nie okazuje się wcale takie łatwe i Batman ma nie lada problemy, Superman ostatecznie pojawia się w sytuacji, w której najbardziej go potrzeba, zostaje on wskrzeszony przez uprzednio zebraną załogę, jednak nie poznaje nikogo z nich i próbuje nawet zabić Batmana, Flash godzi się od razu, Wonder Woman lekko się waha, ale w końcu przyłącza się do grupy.

Wspomniane efekty specjalne koloryzujące tę produkcję są najwyższej półki, szczególnie do gustu przypadły mi efekty towarzyszące ultra -szybkiemu poruszaniu się Flasha. Jest to jeden z najlepszych filmów o super bohaterach jakie w życiu oglądałem i serdecznie polecam go fanom Marvela i DC Comics. Wkrótce mają powstawać nowe produkcje poruszające historie między innymi Aquamana. W skali od 1 do 10 oceniłbym ten tytuł na 8,5, jest to dzieło godne pochwały i zainteresowania.     
 

link Więcej favorite_border Do obejrzenia
6.3
- Filmweb

Podziel się swoją opinią

TERAZ OGLĄDANE

  1. Liga Sprawiedliwości
  2. Liga Sprawiedliwości

   2017 · Kanada, USA, Wielka Brytania · Akcja · Lektor

  3. star 6.3

  4. 2h 00m
  1. Arrow
  2. Arrow

   2012 · USA · Akcja · Lektor

  3. star 7.4

  4. 43 min.
  1. Czarna Pantera
  2. Czarna Pantera

   2018 · Australia, RPA, USA, Korea Południowa · Akcja · Lektor

  3. star 6.8

  4. 2h 14m
  1. Ghost in the Shell
  2. Ghost in the Shell

   2017 · Australia, Kanada, Nowa Zelandia, USA · Akcja · Lektor

  3. star 6.4

  4. 1h 46m